טיול לזמביה

חופשה בזמביה, הסוד השמור של אפריקה

זמביה, פראית ומרתקת, היעד המושלם לבוגרי הספארי הקלאסי המבקשים לחזור לאפריקה ולגלות אותה שוב, מחדש. מיקומה הגיאוגרפי של זמביה בין המרכז לדרום אפריקה, מאפשר לחוות דרכה את העושר של אפריקה כולה. זו המדינה ממנה החל ד”ר ליווינגסטון, מגלה הארצות הנודע, את חיפושיו אחר מקורות הנילוס והיה המערבי הראשון לגלות את מפלי ויקטוריה, אחד מפלאי עולם ונקודת חובה בביקור בזמביה. למסע לזמביה עומק מיוחד. זוהי חופשה רגועה, לא המונית הנוגעת בשמורות נדירות ותמימות, מרהיבות ביופיין. בלודג’ים ומחנות קמפינג התופסים את תמצית הוויית הספארי המלווה כל רגע במסע.

קפיצת באנג’י במפלי ויקטוריה:

תכנון

דרכים רבות לטייל בזמביה. שייט בנהר הזמבזי בין היפופוטמים ותנינים, ספארי הליכה או ספארי פילים במרחבים הירוקים האין סופיים של זמביה וזו רק ההתחלה. טיול לזמביה הוא טיול שמוטב לתכנן בקפידה עד הפרטים הקטנים. עומק החוויה טמון בתפירה האישית, בבחירת מתווה נכון של המסלול, במלונות ולודג’ים שמשלימים את החוויה. אנו מזמינים אתכם לטייל בין דפי האתר ולהתרשם ממגוון האפשרויות. את כל חבילות הספארי שלנו ניתן להזמין כמו שהן, פשוט להזמין לארוז ולטוס. ההמלצה שלנו היא לראות בהן כהצעה ראשונית, טיוטה. אנו נשמח להזמין אתכם לפגישה אישית, ביחד נפתח את מפת זמביה ונרקום את טיול הספארי האישי שלכם.

אטרקציות בזמביה

במדינה המהווה את לב ליבה של יבשת אפריקה תוכלו ליהנות ממגוון פעילויות ואטרקציות שונות הייחודיות לטיול ספארי בזמביה. בין אם ספארי שיט בנהר הזמבזי או פעילויות אתגריות כמו קפיצת באנג’י במפלי ויקטוריה וטיסת מיקרולייט והליקופטר מעל המפלים.

ספארי בג’יפ 4X4

בזמביה תוכלו ליהנות מטיול ספארי בג’יפ 4X4 פתוח, בליווי נהג ומדריך מקומי מיומן דובר אנגלית. טיול הספארי יערך בשמורות הטבע היפות של זמביה, במרחבים הפתוחים. טיול ספארי בג’יפ פתוח הוא הרפתקני ומרתק ובדרך תפגשו גם מגוון חיות בר ביניהם אריות, לביאות, נמרים, צ’יטות, פילים, ג’ירפות, אימפלות, היפופוטמים, תנינים, ציפורים ועוד.

ספארי שיט ודיג

בזמביה נהרות רבים, אחד הנהרות המפורסמים ביותר הוא נהר הזמבזי רחב הידיים. בספארי שיט על הזמבזי תוכלו ליהנות מצפייה בהיפופטמים, תנינים ופילים הנהנים ממי הנהר. כמו כן, תוכלו ליהנות גם מלינה באחד מבתי הספינות העוגנות על מי הנהר, משם תוכלו גם לצאת לספארי דיג ולנסות לתפוס את דגי הנמר (Tiger Fish) הידועים ודגים אנדמיים נוספים החיים בנהר הזמבזי.

טיסת הליקופטר ומיקרולייט

לצפייה באחד מפלאי הטבע המרהיבים ביותר בעולם ניתן גם ליהנות מטיסת הליקופטר או טיסת מיקרולייט. בטיסת מיקרולייט והליקופטר תקבלו זווית מיוחדת וספורטיבית במיוחד.

קפיצת באנג’י במפלי ויקטוריה

בגשר המחבר בין זמביה לזימבבואה, במפלי ויקטוריה, תוכלו ליהנות מקפיצת באנג’י אמיצה ביותר. גובה הגשר מגיע ל 111 מטרים והקפיצה ממנו היא ישירות לנהר הזמבזי. הקפיצה היא לאמיצים ולהרפתקנים מביניכם.

בריכת השטן

בחודשי העונה היבשה בזמביה, בין החודשים ספטמבר-דצמבר, יורדת משמעותית כמות המשקעים. לכן, ניתן ליהנות מתופעת טבע נדירה וייחודית, בריכה טבעית על גדות המפלים (108 מטר) הנקראת גם בריכת השטן. לבריכה זו תוכלו לקפוץ ולטבול במי הנהר הקרירים ממש איפה שהנהר הופך למפל אימתני גבוה ביותר. השחייה בבריכת השטן היא בליווי מדריך מקומי.


שמורות הטבע של זמביה

בזמביה יש פארקים לאומיים ושמורות טבע רבות, עם מגוון רב של בעלי חיים. הלודג’ים ומחנות האוהלים גם כן ממוקמים בלב השמורות והפארקים בצורה מדויקת בנוף ולא מפריעים לבעלי החיים להתנהל. אם זה על גדות נהר הזמבזי או בסמוך למפלי ויקטוריה.

פארק מוסי-אואה-טוניה (Mosi-oa-Tunya)

הפארק הלאומי מוסי-אואה-טוניה (העשן הרועם בשפת המקומיים) הוא הפארק הלאומי בהם שוכנים מפלי ויקטוריה. המפלים השוצפים נופלים לתוך תהום של 108 מטר גובה ויוצרים מסך עשן רועם ומחריש אוזניים שנגרמים מעוצמת נפילת המים. המפלים חוצים גבול בין שתי מדינות- זמביה וזימבבואה ומוקפים בפארקים לאומיים בשני הצדדים. המפלים נקראים על שם מלכת אנגליה ויקטוריה, שמם ניתן ע”י מגלה הארצות הסקוטי דיוויד ליווינגסטון אשר היה האירופאי הראשון שחזה במפלי ויקטוריה.

העיירה ליווינגסטון (Livigstone)

העיירה ההיסטוריה והציורית ליווינגסטון, הממוקמת רק כ-10 ק”מ מהמפלים, מהווה את שער הכניסה אליהם ובכך היא נקודת חובה בטיול לזמביה. העיירה קיימת מעל 100 שנה ומהווה עיירה היסטורית בעלת מבנים עתיקים, המרפסות, החזיתות, המדרגות הרחבות והסגנון הקולוניאלי מאפיינים את המקום. העיר משמשת היום כמרכז התיירות של זמביה, בעיקר בשל קרבתה למפלים ולשאר פעילויות הספארי השונות. בעיר בתי קפה ומרכזי קניות קטנים, בתי מלון מפוארים, בתי קזינו, שווקים וברים מקומיים. העיר ליווינגסטון גם בעלת זיקה יהודית, בעבר התיישבו שם מספר משפחות יהודיות שעזבו את אירופה האנטישמית, באיזשהו שלב היה בעיירה מקוה, בית ספר, בית כנסת ובית קברות. כיום משמש בניין בית הכנסת ככנסייה ואף ניתן לראות את המגן דוד מתנשא על המבנה.

הפארק הלאומי הזמבזי התחתון (Lower Zambezi National Park)

שמורה פחות מפותחת אך פראית וראשונית ומכילה מספר רב של בעלי חיים פראיים. ממוקמת בגדה הצפונית של נהר הזמבזי רחב הידיים ועשירה בצמחייה ומינים רבים של בעלי חיים. פארק לאומי פוטוגני במיוחד בשל הציוריות שלו שנוצרת בעיקר בזכות נהר הזמבזי ומדרונו התלול, כל אלו יוצרים נוף דרמטי וטבעי. על גדות הנהר, מול הפארק הלאומי הזמבזי התחתון ממוקמת שמורת מונה פולס (Mona Pools) ושתיהן חולקות יחד שמורת טבע גדולה ופראית על גבולות 2 המדינות השכנות זמביה וזימבבואה. בספארי שיט בזמבזי התחתון תוכלו לפגוש את החיות שמבלות במי הנהר כמו היפופוטמים, תנינים, דגי הנמר הנדירים וזנים רבים של ציפורים בנוסף גם אריות, באפולו, פילים וזברות.

הפארק הלאומי קפואה (Kafue National Park)

פארק לאומי ענקי המשתרע על פני 22,400 קמ”ר, הפארק הלאומי השני בגודלו בכל יבשת אפריקה, ובית גידול למינים רבים של בעלי חיים שונים. הפארק נקרא על שם נהר קפואה (Kafue River) העובר בלב השמורה. ההגעה העיקרית אליו היא מהעיר לוסקה, וממוקם רק כשעתיים נסיעה מהעיר ליווינגסטון הסמוכה למפלים.

להתאמת טיול לזמביה או תפירת חופשה מותאמת השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: